Członkowie Komietu


Janusz Adam Kujat

– pomysłodawca i założyciel Komitetu. - doktor nauk humanistycznych. Numizmatyk i heraldyk. Autor wielu publikacji z zakresu pieniądza zastępczego na Śląsku. Działacz społeczny, inicjator wielu projektów promujących historię Świebodzic i regionu. Prezes Stowarzyszenia Targira. Organizator Festiwalu Targira-art. Odznaczony wieloma medalami numizmatycznymi oraz brązowym Krzyżem Zasługi.

Adam Mroziuk

– opieka merytoryczna. - mistrz zegarmistrzostwa, zegarmistrz miejski Świebodzic. Kolekcjoner zegarów śląskich, zabytkowych narzędzi i literatury zegarmistrzowskiej. Znawca zagadnień związanych z działalnością fabryk zegarów funkcjonujących na terenie Świebodzic. Członek założyciel Klubu Miłośników Zegarów i Zegarków.

Maria Palichleb

sekretarz Komitetu - absolwentka wydziału filologicznego na Uniwersytecie Wrocławskim, wieloletnia nauczycielka języka polskiego w Zespole Szkół im. St. Prosińskiego w Świebodzicach. Popularyzatorka historii Świebodzic. Od kilkunastu lat współredaguje Kronikę Miasta Świebodzic i Rocznik Świebodzic. Jest zaangażowana w wiele inicjatyw związanych z propagowaniem lokalnej historii.

Wojciech Magierski

– współpraca merytoryczna - wykładowca fizyki na Politechnice Wrocławskiej oraz w II LO w Wałbrzychu. Znany kolekcjoner zegarów Gustava Beckera. Założyciel prywatnego Muzeum Zegarów Śląskich /w organizacji/. Propagator wiedzy z zakresu historii zegarów.

Mariusz Anniuk

Przedsiębiorca z wieloma zainteresowaniami, twórca innowacyjnego, światowego opatentowanego produkt za który był nominowany do Gryfów Dolnośląskich. Założyciel i Prezes Łuczniczego Klubu Sportowego, organizator i współorganizator Mistrzostw Świata, Pucharu Europy, Mistrzostw Polski oraz World Games w Łucznictwie. Twórca nowatorskiego i pierwszego na świecie singla prologu audiobooka, autor i reżyser spektakli teatralnych, współtwórca przedstawień kinowo scenicznych, piosenek, festiwali oraz założyciel stowarzyszenia które promuje kulturę i sztukę

Jan Palichleb

Grafik redakcyjny miesięcznika Dzieje Miasta, ilustrator Kroniki Świebodzic i Roczników Świebodzickich 2010 – 2016. Od wielu lat dokumentuje architekturę, ukazując czarną, subtelną kreską piękno detali kamienic. Tym samym ukazuje czasem niedostrzegalne piękno Świebodzic. W latach 2010 – 2013 prezentował swoje ryciny (ok. 700) w Miejskim Domu Kultury, na trzech wystawach „Tu jest moje miejsce, tu jest mój dom”.